Jak wypłacić pożyczkę bez konta

Kwota udzielonej pożyczki najczęściej wypłacana jest bezpośrednio na konto bankowe pożyczkobiorcy. Istnieje jednak możliwość uzyskania ustalonej kwoty w gotówce, czyli z pominięciem procesów bankowych. Pożyczek w takiej formie udzielają wyłącznie firmy pozabankowe, natomiast banki ich nie oferują. Pieniądze przyznane w ramach finansowania są odbierane przez klienta osobiście, co stanowi niemałą wygodę.

Pożyczka bez posiadania konta bankowego

Pożyczkę gotówkową bez konta bankowego można uzyskać za pomocą tzw. czeku GIRO. W takim przypadku pieniądze są wypłacane klientowi w stacjonarnej placówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego, a nie przelewem. Aby odebrać środki, należy przedstawić czek GERO oraz dowód osobisty. Dokument tożsamości jest wymagany również podczas składania wniosku, podobnie jak w przypadku standardowej pożyczki na dowód lub PESEL. Z takiego rozwiązania często korzystają osoby, które maja duże problemy ze spłatą zaciągniętych obowiązań oraz wszczętym postępowaniem egzekucji komorniczej. W takiej sytuacji zajęciu ulega również rachunek bankowy, a wszystkie środki trafiające na konto są automatycznie przeznaczane na spłatę poprzednich zadłużeń. Rozwiązaniem jest wówczas właśnie pożyczka na czek GIRO, który umożliwia realizację wypłaty w gotówce oraz jej odbiór w wybranej placówce pocztowej.

Odbiór pieniędzy na poczcie

Warto pamiętać, że nie wszystkie pożyczki z możliwą wypłatą na poczcie za pomocą czeku GIRO są dostępne dla osób z zadłużeniem. Pożyczkodawcy zwykle sprawdzają swoich klientów w bazach BIK czy KRD, dlatego trzeba bardzo dokładnie zapoznać się z regulaminem danej oferty. Pożyczki na czek GIRO od lat utrzymują się na rynku i znajdują swoich nabywców, ponieważ zapewniają wiele korzyści. Odbiór pieniędzy odbywa się za pośrednictwem placówki pocztowej osobiście, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo wymiany danych. Sam proces pobierania środków jest dużo lepiej weryfikowany, niż ma to miejsce w przypadku standardowych pożyczek udzielanych przez internet.

Proces udzielania pożyczki bez konta w banku

Aby otrzymać pożyczkę tego typu, należy na etapie składania wniosku wskazać formę wypłaty na poczcie jako czek GIRO. Jeżeli decyzja o przyznaniu finansowania będzie pozytywna, klient otrzymuje odpowiedni dokument elektroniczny SMS-em lub e-mailem. Istnieje też możliwość przesłania czeku GIRO w klasycznej formie papierowej. Po jego uzyskaniu wystarczy wybrać się do najbliższej placówki stacjonarnej Poczty Polskiej, bądź też Banku Pocztowego. Aby otrzymać gotówkę, należy przedstawić druk czekowy oraz dowód osobisty lub ewentualnie inny honorowany dokument tożsamości. Na koniec wystarczy odebrać pieniądze na podstawie okazanego czeku GIRO. Pożyczki tego typu dostępne są w ofertach wielu firm pozabankowych. Splata zobowiązania zwykle odbywa się na raty w ustalonym przedziale czasowym, od jednego miesiąca do nawet sześciu lat. Pieniądze przyznawane są bardzo szybko, nierzadko nawet po kilkunastu minutach od złożenia wniosku. Jedynym ograniczeniem są wówczas godziny otwarcia punktu pocztowego.

Wymagania przy pożyczce bez rachunku bankowego

Pożyczki z wypłatą na czek GIRO są udzielane osobom, które spełniają pewne wymagania. Z takiej formy finansowania mogą skorzystać klienci powyżej 18. roku życia, dysponujące polskim obywatelstwem oraz posiadające miejsce zamieszkania w Polsce. Aby uzyskać pożyczkę, trzeba też osiągać stałe dochody oraz mieć odpowiednią zdolność kredytową. Wymagane jest ponadto posiadanie ważnego dowodu osobistego, aktualnego numeru telefonu oraz adresu e-mail. Nie bez znaczenia pozostaje odpowiednia zdolność kredytowa i nienaganna historia kredytowa, ponieważ tylko nieliczne firmy akceptują pożyczkobiorców z negatywnym BIK-iem. W praktyce większość pożyczkodawców nie wymaga dostarczania zaświadczeń o zarobkach, a jedynie wskazania wysokości miesięcznych dochodów oraz podstawowych danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminach na stronach internetowych poszczególnych firm pożyczkowych.