Kredyt we frankach w 2022 roku

Ostatnie lata diametralnie zmieniły sytuację Frankowiczów, gdzie od czasu wydania prawomocnego wyroku ws. kredytów frankowych zainteresowanych wcale nie ubywa. Wręcz przeciwnie! Osób chętnych na tego rodzaju kredyt zdaje się być coraz więcej. Jednak z uwagi na to, że początek roku to czas prognoz, warto zastanowić się, jak w 2022 roku będzie wyglądała sytuacja Frankowiczów.

Kredyty frankowe to niegdyś bardzo popularne rozwiązanie kredytowe wśród Polaków. Jednak czy w 2022 roku jest tak samo?

Kredyt we frankach – banki vs Frankowicze

Początkowo mogło się wydawać, że batalia Frankowiczów przeciw bankom z góry skazana będzie na porażkę. Jednak wszystko zmieniło się za sprawą seryjnie wydawanych przez sądy wyroków, które oczywiście zmieniały sytuację kredytobiorców. Oczywiście zmieniały ją na lepsze. Obecnie praktycznie z miesiąca na miesiąc coraz dynamiczniej rośnie liczba pozwów, które składane są przez kredytobiorców przeciwko bankom. W sądach codziennie toczą się setki postępowań, a większość werdyktów jest korzystna dla kredytobiorców.

Powstaje zatem pytanie, czy banki nadal będą straszyć, aby jeszcze mocniej spowolnić falę pozwów? Odpowiedź na to pytanie wcale nie wymaga większego zastanowienia, ponieważ w obliczu obecnych wyroków, bankom tak naprawdę niewiele więcej pozostało.

Ugoda z kredytobiorcami – remedium banków na problemy?

Coraz większa ilość propozycji ugody wysuwanych przez banki dla kredytobiorców frankowych rysuje nam realny obraz sytuacji. Okoliczności, jakie nie są korzystne dla wszystkich banków. Jednak zawieranie stosowanych polubownych ugód wydają się dla banków najlepszym rozwiązaniem, jakim obecnie dysponują. Jednak czy jest ono najlepsze dla Frankowiczów? Obecnie nie!

Dla większości kredytobiorców oferowane przez banki ugody zdecydowanie nie są tak atrakcyjne, jak ewentualne wygranie sprawy sądowej. Dlatego też  jeżeli banki będą chciały zawierać większą ilość ugód w ramach polubownego rozwiązania spraw, to będą musiały zmienić swoje propozycje, na takie które rzeczywiście dają Frankowiczom realne korzyści.