Ubezpieczenie od utraty dochodu

Coraz więcej ludzi żyje szybko i pracuje dużo, niejednokrotnie zarabiając dzięki temu spore ilości gotówki. Często jednak zapominają oni o tym, że ich dobra passa może szybko się skończyć. Wiele osób nie oszczędza zarobionych pieniędzy. Niepewna sytuacja na rynku pracy powoduje, że z różnych powodów ludzie mogą nagle stracić swoje zatrudnienie. W takiej sytuacji niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie swoich finansów.

Jak zabezpieczyć swój dochód?

Ubezpieczenia stały się powszechną metodą na zabezpieczenie swoich dóbr materialnych. Wiele osób ubezpiecza swoje domy, samochody czy też zwierzęta. W ostatnich latach coraz więcej osób zaczęło również ubezpieczać swój dochód.

Ubezpieczenie od utraty dochodu to znakomite rozwiązanie na zapewnienie sobie płynności finansowej w przypadku nagłej straty pracy. Ubezpieczenie takie gwarantuje wypłatę konkretnej kwoty pieniędzy w przypadku niezdolności do pracy lub utraty zatrudnienia. Polisa taka może okazać się prawdziwym kołem ratunkowym dla wielu osób.

W jakiej sytuacji można otrzymać odszkodowanie od utraty dochodu?

Ubezpieczenia od utraty dochodu zakłada, że w sytuacji niemożności wykonywania pracy osoba ubezpieczona otrzyma specjalne odszkodowanie. Najczęściej kwota tego odszkodowania podzielona jest na kilka rat. Niejednokrotnie zdarza się, że wypłaty realizowane są przez 6, a nawet przez 12 miesięcy. Wypłata takiego odszkodowania umożliwia osobie ubezpieczonej spokojne znalezienie pracy bez konieczności zamartwiania się skąd wziąć pieniądze na opłacenie bieżących wydatków.

Polisa ubezpieczeniowa gwarantująca wypłatę odszkodowania w przypadku utraty dochodu dotyczy konkretnej grupy osób. W zależności od firmy ubezpieczeniowej polisa może obejmować wyłącznie konkretne zawody. Ubezpieczenie od utraty dochodu może zostać wypłacone w sytuacji, w której osoba zatrudniona na umowę o pracę dostaje wypowiedzenie. Kolejnym czynnikiem uprawniającym do otrzymania odszkodowania z tytułu utraty dochodu jest długotrwała lub czasowa niezdolność do pracy. Wbrew pozorom również osoby prowadzące własną działalność mogą ubezpieczyć się od utraty dochodu. Jednak by otrzymać pieniądze od ubezpieczyciela, muszą oni wyrejestrować swoją działalność w odpowiednim urzędzie.

W jakiej sytuacji ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania?

Często zdarza się, że osoby decydujące się na ubezpieczenie od utraty dochodu nie do końca sprawdzają warunki umowy z ubezpieczycielem. Każda firma oferująca polisę ubezpieczeniową dotyczącą utraty dochodu zastrzega sobie prawo do niewypłacenia odszkodowania w konkretnych przypadkach.

Osoba ubezpieczona nie może domagać się odszkodowania w sytuacji, w której sama złożyła wypowiedzenie umowy o pracę. Polisa przestaje również obowiązywać w sytuacji, w której umowa o pracę na czas określony zwyczajnie wygaśnie. Wiele osób wykupujących ubezpieczenia od utraty dochodu nie do końca zdaje sobie sprawę z tych warunków. Dlatego decydując się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej dotyczącej utraty dochodu, warto bardzo dokładnie zapoznać się z aktualnymi ofertami znajdującymi się na rynku. Pozwoli to na wybór najkorzystniejszej z dostępnych ofert.

Obecna sytuacja na rynku pracy powoduje, że coraz więcej osób zaczyna obawiać się utraty dochodu. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wykupienie ubezpieczenia od utraty dochodu. Osoba posiadająca taką polisę może liczyć na wypłatę odszkodowania z tytułu utraty dochodu. Pieniądze z ubezpieczenia pomogą w zachowaniu płynności finansowej. Umożliwiają również znalezienie sobie nowego zatrudnienia bez konieczności martwienia się o bieżące wydatki. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej osób decyduję się na wykupienie ubezpieczenia od utraty dochodu.